Co si můžeme odečíst?Při placení daní nemusíme platit celých 15 procent, ale můžeme si daně snížit díky odečitatelným položkám a daňovým slevám. Pokud uplatníme odečitatelné položky, snížíme si tím daňový základ a teprve z něho se pak počítá patnácti procentní daň. Mezi tyto položky patří např. úroky z hypotéky nebo stavebního spoření, životní pojištění,penzijní připojištění, charita, dary a odběry krve, vzdělávání nebo příspěvky odborům. Kromě těchto odečitatelných položek pak ještě navíc můžeme uplatnit dalších pět daňových slev. Konkrétně se jedná o slevu na poplatníka (kterou má každý, kdo podává daňové přiznání a její výše je 24 840 Kč ročně), dále pak sleva na manžela nebo manželku, sleva pro studenty, sleva pro zdravotně postižené (s invalidním důchodem, kde vyšší slevu mají invalidní důchodci třetího stupně, nebo průkazkou ZTP/P) a  daňové zvýhodnění na dítě. V případě, že dojde k daňovému přeplatku, stát nám tuto částku vrátí, ale je třeba o ni výslovně zažádat v příslušné kolonce formuláře daňového přiznání. Tento přeplatek je pak vyplacen do měsíce od doručení daňového přiznání, ale tato lhůta se počítá až od přelomu března a dubna.

Poskytujeme rychlé půjčky ihned na účet z pohodlí vašeho domova. Kvalitní půjčky bez registru dnes nabízí mnoho nebankovních společností. Rychlá půjčka před výplatou je často velice výhodná. Nebankovní půjčky Provident jsou vhodné pro každého.

Daňové přiznání u studentů

Povinnost podat daňové přiznání se může v určitých případech týkat i studentů. Co se týká slevy na na dani, tak studenti si za rok 2013 mohou ve svém daňovém přiznání k dani z příjmu fyzických osob odečíst 4020 Kč za rok (stejně jako tomu bylo v minulém roce). Tuto slevu na dani mohou uplatnit studenti na státem uznaných školách, kterým je maximálně 26 let (s výjimkou studentů denního doktorského studia, kde je věková hranice 28 let). V případě, že dotyčný studuje pouze část roku, slevu na dani může uplatnit pouze za tu část roku, po kterou na škole studoval. Aby mohlo dojít k uplatnění této slevy na dani, musí studenti k daňovému přiznání předložit potvrzení o svém studiu.

Servis24 Internetbanking slouží k obsluze sporožirových a vybraných běžných účtů přes internet. Servis24 přihlášení je opravdu velice snadné a intuitivní. Česká spořitelna v současné době připravuje spuštění nové verze internetového bankovnictví Servis24 Internetbanking.

Daňové přiznání u důchodců

Daňové přiznání musejí podávat i důchodci, kteří si ke svému důchodu přivydělávají. Výhodnější podmínky u daňového přiznání ale mají ti důchodci, kteří pobírají invalidní důchod – mohou si z daně vypočítané za celý rok odečíst přesně určenou částku. U těch důchodců, kteří jsou invalidní v prvním nebo druhém stupni platí, že si mohou vypočítanou daň snížit o 2520 Kč za rok. Invalidní důchodci, kteří pobírají invalidní důchod třetího stupně si mohou daň snížit až o 5040 Kč. Nejvyšší slevu na dani pak mají držitelé průkazů ZTP/P – ti si mohou daň snížit o 16 140 Kč za rok.

Česká spořitelna patří mezi největší finanční domy působících v ČR.

Daňové přiznání a přílohy

Součástí daňového přiznání bývají také různé přílohy. Jedná se např. o potvrzení dokazující příjmy, nároky na slevy nebo na osvobození od daně atd. Jaké jsou nejběžnější přílohy, které se k daňovému přiznání přikládají?

–        účetní závěrka – potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé a/nebo jiné samostatné výdělečné činnosti

–        doklad o poskytnutém daru

–        potvrzení o poskytnutém úvěru na bytové potřeby a o jeho výši

–        potvrzení o uhrazených částkách na penzijní připojištění

–        potvrzení o uhrazených částkách na soukromé životní pojištění

–        potvrzení o úhradě zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání

–        potvrzení o zaplacení členských příspěvků odborové organizaci

–        potvrzení o studiu

–        čestné prohlášení o příjmu manželky

–        rozhodnutí o získání invalidního důchodu nebo průkazu ZTP/P

–        samostatný list s důvody pro dodatečné přiznání

–        seznam pro poplatníky uplatňující nárok na vyloučení dvojího zdanění

–        potvrzení zahraničního správce daně o dani zaplacené v zahraničí

–        příloha s rozpisem uplatňovaných daňových ztrát vyměřených v předchozích letech


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!